loader image
Заміна оливи двигуна

Заміна масла двигуна

Одна з найважливіших процедур, які необхідно регулярно виконувати, щоб Ваш автомобіль залишався у відмінній формі, — заміна моторного масла і фільтра. Масло в машині працює так само, як кров у нашому організмі: за рахунок його циркуляції в двигуні вся система працює рівно і ефективно. Часта заміна масла і фільтра — гарантія довгого життя Вашого автомобіля і його безперебійної роботи.Коли приходить час міняти моторне масло (рекомендований інтервал між замінами вказано в інструкції по експлуатації до Вашого автомобіля), у Вас є два варіанти: або Ви вирушаєте на СТО, в дилерський центр або пункт заміни, або робите все самі. Механіки та інші фахівці з обслуговування та ремонту автомобілів, звичайно ж, блискуче впораються зі своїми обов’язками, але і самому здійснити заміну досить просто і недорого. За допомогою даної інструкції Ви зможете правильно поміняти масло в двигуні своєї машини — однієї з найцінніших і дорогих речей, які у Вас є.Устаткування для обслуговування автомобіля

Перш ніж приступити до виконання завдання, переконайтеся, що у Вас є все необхідне обладнання і матеріали. Ось що Вам знадобиться:

Моторне масло потрібної в’язкості в достатньому обсязі. Скористайтеся нашим інструментом по підбору моторного масла, щоб з’ясувати, яке саме масло вам потрібно. Обов’язково звіртеся з інструкцією по експлуатації до Вашого автомобіля, де вказані рекомендовані виробником специфікації, клас в’язкості і необхідний обсяг масла. Якщо Ви ще користуєтеся мінеральними продуктами, подумайте про те, щоб перейти на синтетичне моторне масло, наприклад на Mobil 1 ™, — так Ви зможете підвищити ефективність роботи Вашого двигуна.
Масляний фільтр високої якості. торцевої ключ
Ключ для масляних фільтрів
воронка
Ємність для старого масла, наприклад піддон або відро
газети
ганчірки
Злийте старе моторне масло

Перед тим як зливати масло, заведіть машину і залиште мотор включеним на 1-2 хвилини або зробіть коло по своєму кварталу, щоб масло нагрілося: так його простіше буде злити. Здійснювати заміну необхідно в потрібному для цього місці — підійде гараж або під’їзна доріжка. Дуже важливо, щоб автомобіль стояв на рівній поверхні.

Заберіть під автомобіль і знайдіть піддон картера і пробку зливного отвору.

Якщо під автомобілем занадто мало місця, Вам, можливо, доведеться встановити домкрат. Пам’ятайте: ніколи не лягайте під машину, яка тримається тільки на домкраті, обов’язково використовуйте підйомну опору.

Знайшовши пробку зливного отвору, розстеліть під нею газету і опустіть на неї піддон. Відпустіть пробку за допомогою торцевого ключа, обертаючи його проти годинникової стрілки.

Потім акуратно вийміть пробку і дозвольте маслу витекти. Обережно! Моторне масло може бути гарячим. Коли масло витече (струмінь перетвориться в окремі краплі), вставте пробку на місце вручну, а потім затягніть на чверть обороту за допомогою ключа.

Замініть масляний фільтр

Залиште піддон під машиною і знайдіть масляний фільтр.

Відпустіть фільтр за допомогою ключа, обертаючи його проти годинникової стрілки. Вийміть фільтр вручну.

Перед тим як встановити новий, нанесіть трохи моторного масла на нову прокладку (звіртеся з інструкцією по експлуатації вашого автомобіля): так вона не буде прилипати і тріскатися, крім того, це хороший захист від витоків масла.

Нарешті, встановіть і закріпіть новий фільтр вручну.

Залийте моторне масло

Настав час залити в двигун нове масло. Скористайтеся нашим інструментом по підбору моторного масла, щоб дізнатися, який саме продукт Вам підходить. Не забувайте дотримуватися рекомендацій виробника щодо специфікацій, в’язкості і необхідного обсягу.

Зніміть кришку маслоналивной горловини і залийте масло в резервуар. Використовуйте воронку, щоб уникнути розбризкування. Коли закінчите, закрийте кришку і витріть масляні бризки. Запустіть двигун і дайте йому попрацювати приблизно хвилину, щоб забезпечити циркуляцію масла.

Ви майже закінчили. Але поки що рано їхати — потрібно перевірити рівень масла. Для цього заглушите двигун, дістаньте і протріть щуп.

Занурте його і витягніть, щоб переконатися, що рівень масла в нормі. Закрийте кришку — тепер можете себе похвалити.

Приберіть за собою і утилізуйте відпрацьоване масло

Ви впоралися із завданням, тепер потрібно обов’язково прибрати за собою. Перелийте масло з піддона в старий контейнер — або в іншу підходящу ємність, а старий фільтр покладіть в поліетиленовий пакет.

Кращий спосіб позбутися від старого моторного масла — утилізувати його. Деякі СТО та пункти заміни безкоштовно приймають старе масло і масляні фільтри.

Нарешті, викиньте брудні газети і ганчірки. Тепер і Ви, і Ваш автомобіль можете вирушати в дорогу.

Запишіть дату заміни масла і пробіг, щоб знати, коли провести процедуру в наступний раз. Не забувайте міняти масло регулярно.